Vše o víně aneb proč pít lepší víno

Ke kompetentnímu rozhodnutí, proč pít lepší víno, patří samozřejmě dostatek informací. Pojďte se s námi začíst do tajů vín. Náš tým pro vás tvoří ucelený obsah ze světa vín. Vše na jednom místě.


Od úplných základů stolování i poznání kvality vína podle jakosti přes mýty a vtipné historky až po tajemství, která nejsou až tolik ve světě známa. Přinášíme vám příběhy vinařů, ověřené statistiky i citáty z celého světa.


Udělejte si nejlepší domácí svařák

Už staří Římané věděli, že se dá pít na mnoho způsobů. Experimentovali s kořením a konzumovali tento lahodný nápoj. V dnešní době je ale spojený zejména s adventním časem, vánočními trhy a čekáním na ježíška. Dopřát si ho v pletených rukavicích, v ledovém zimním počasí u velkého rozsvíceného stromu nebude letos možné jako obvykle....

Kde se vzalo víno?

Víno pijeme na oslavách. Často ho dáváme jako dárek. V létě pijeme víc bílé, v zimě zase červené. Víno si dopřávají ve větším množství Italové, Řekové nebo Francouzi. Kde je ale jeho pravlast? A který národ je průkopníkem v pěstování a zpracování vinné révy? Vydejte se s námi po stopách tohoto světově oblíbeného nápoje.  ...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení